Ważne badania dla kobiet

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni systematycznie wykonywać badania profilaktyczne. Oczywiście zakres tych badań różni się od siebie. Najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym, aby dobrać najlepszą profilaktykę. Przecież każdy człowiek jest inny, ma inne obciążenia genetyczne i znajduje się w innej życiowej sytuacji.

Badania ginekologiczne

Zaleca się, aby każda kobieta korzystała z badania ginekologicznego przynajmniej raz w roku, jeżeli nic się nie dzieje i nie ma żadnych niepokojących objawów. Jeżeli pojawiają się niepokojące symptomy, trzeba natychmiast zjawić się w gabinecie ginekologicznym. Kobiety bardzo często borykają się na przykład z grzybicą pochwy. Często są to infekcje nawracające. Wtedy nie wystarczy tylko przepisać maści, ale trzeba przyjrzeć się całemu organizmowi, grzybica zazwyczaj oznacza zaburzoną odporność. Dobry lekarz ginekolog jest w stanie poradzić sobie z nawracającymi infekcjami, jednak potrzeba tutaj również współpracy ze strony kobiety, odstawienia słodyczy, ograniczenia stresu, i ogólnie, prowadzenia innego stylu życia.

USG piersi

Badanie USG piersi to podstawowe badania profilaktyczne dla kobiet, które pozwala ocenić stan zdrowia piersi. Badanie ultrasonograficzne pozwala zajrzeć wewnątrz, bez ingerencji. Jest to badanie absolutnie bezbolesne, zatem w ogóle nie ma się czego obawiać. Można na nie przyjść każdego dnia, zaleca się jednak aby było to na początku cyklu. Wtedy obraz jest najlepszy. Lekarz może zatem najwięcej zobaczyć. Zdecydowana większość USG piersi to badania, które kończą się uspokojeniem kobiety i zapewnieniem jej, że wszystko jest w porządku. Bywa jednak, że lekarz wykrywa coś złego. Usg piersi Kraków pozwala w porę wykryć, co złego się dzieje. USG piersi Katowice to badanie dla każdej kobiety, młodszej i starszej. Usg piersi Kraków zaprasza każdą panią na kontrolę swojego zdrowia. USG piersi Katowice pomaga w profilaktyce. Są takie badania, które powinno się wykonywać niezależnie od samopoczucie, należy do nich na przykład morfologia, cytologia oraz właśnie USG piersi. Należy zatem porzucić wstyd i czym prędzej udać się na takie badanie, jeżeli było wykonywane dawniej niż rok temu. To działanie dla swojego zdrowia.