Test na płodność

Problem bezpłodności dotyczy wielu par. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy być bezpłodni. Jeżeli myślimy o założeniu rodziny, to warto zainteresować się tym tematem.

Staracie się o dziecko i nic z tego?

Jeśli już od jakiegoś czasu staracie się o dziecko i każdy test ciążowy wychodzi negatywny, to najwyższa pora, żeby wykonać test na płodność dla par. Wykonanie takiego testu nie jest kłopotliwe, a jego wyniki mogą nam pomóc zrozumieć wiele rzeczy. Pamiętajmy o tym, że medycyna poszła do przodu i dziś nawet osoba bezpłodna może urodzić dziecko. Oczywiście wiąże się to z pewnymi wyrzeczeniami, ale jeśli posiadanie rodziny jest naszym marzeniem, to warto zdecydować się na leczenie.

Kto wykonuje test na płodność?

Testy na płodność dla par są przeznaczone zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Najlepiej, żeby obydwoje partnerzy wykonali test w jednym czasie, ponieważ wtedy wyniki będą najbardziej wiarygodne.

Testy najlepiej wykonywać w okresie dni płodnych i w niewielkim odstępie czasu od ostatniego stosunku. Przed wykonaniem testu warto skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie bezpłodności. Taka osoba powie nam jak najlepiej przygotować się do testu płodności dla par oraz wskaże jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Po wykonaniu testów również warto skontaktować się ze specjalistą, żeby zinterpretował on wyniki.

Jakie są rodzaje testów na płodność?

Dzisiaj testy na płodność można kupić nie tylko w dobrych aptekach, ale również w Internecie. Popularne w sieci testy PCT wykonywane są po stosunku i pozwalają ocenić żywotność plemników. Można je wykonać w zaciszu własnego domu.

W badaniu bezpłodności sprawdza się również obecność przeciwciał. Takie badanie wykonywane jest z surowicy krwi kobiety bądź jej partnera. Można wykonać test pośredni lub bezpośredni. W pierwszym przypadku wykorzystuje się plemniki anonimowego dawcy, a w drugim wykonuje się test z plemnikami partnera. Jeżeli chcemy mieć stuprocentową pewność, to najlepiej wykonać obydwa testy.