Rękawiczki jednorazowe nitrylowe

Jednorazowe nitrylowe rękawiczki są bardzo przydatne i potrzebne w każdym domu. Idealne do ochrony rąk przed zabrudzeniami, a także ryzykiem podrażnienia przez środki chemiczne używane do sprzątania czy mycia. Zakup takich rękawiczek jest możliwy w wielu miejscach. Gdzie warto je kupować?

Apteka – tam są zawsze

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe dostępne są praktycznie w każdej aptece. Można je kupić w różnych rozmiarach, a także kolorach, decydując się na barwione lub przezroczyste. Czy apteka jest dobrym miejscem zakupu takich rękawiczek? Bez wątpienia tak, trzeba się jednak liczyć z tym, że kupowane – szczególnie na sztuki – w przeliczeniu są dość drogie. Nie każda apteka zaś sprzedaje takie rękawiczki w dużych opakowaniach. To oczywiście i plus i minus. Ten, kto potrzebuje tylko kilku par, może je kupić w aptece, nie stając przed koniecznością zakupu większego opakowania i wydawania kilkudziesięciu złotych na taki zakup

Sklepy medyczne

Tu – w przeciwieństwie do apteki – najłatwiej kupić rękawiczki jednorazowe nitrylowe, w pełnych, zamkniętych opakowaniach. Najpopularniejsze to opakowania po 100 sztuk takich rękawiczek. Zakup takiego opakowania to koszt 20-30 złotych, oczywiście zależnie od oferty danego sklepu. Ci, którzy szukają większej ilości tego typu rękawiczek i chcą mieć je pod ręką, powinni kupować rękawiczki właśnie w sklepach medycznych. Jest tanio, dostępność rękawiczek zaś jest bardzo duża, ponieważ wielu klientów je kupuje, nie tylko dla potrzeb prywatnych. W sklepach medycznych w rękawiczki zaopatrują się też gabinety lekarskie i ośrodki zdrowia.

Internet

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe dostępne są także w sklepach internetowych i na aukcjach w Internecie. To dobre miejsce zakupu, bowiem są bardzo tanie. Zakup rękawiczek wskazany jest jednak tylko od sprawdzonych sprzedawców. Nigdy też nie należy kupować rękawiczek niewiadomego pochodzenia. Będą one miały bowiem kontakt ze skórą, muszą więc być atestowane i bezpieczne w użytkowaniu

Rękawiczki można przechowywać nawet przez wiele miesięcy. Wskazane jest jednak przechowywanie ich w miejscu czystym, zacienionym i niezbyt wysokiej temperaturze. Tak przechowywane nawet po wielu tygodniach będą w dobrym stanie i bez obaw będzie można ich używać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.