Rękawice przemysłowe a rękawice medyczne nitrylowe – różnice

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rękawic jednorazowych. Ważne jest, by dobrać odpowiednie dla siebie i tego, do czego będą nam służyć. Czym są rękawiczki medyczne nitrylowe? Czym różnią się te lekarskie od przemysłowych?

Rękawice przemysłowe – cechy

Rękawice przemysłowe są przeznaczone, jak sama nazwa wskazuje, do zastosowań przemysłowych. Posiadają one trzykrotną odporność na przebicie lateksu i są zdecydowanie bardziej odporne od rękawiczek lateksowych, winylowych lub wykonanych z innych, popularnych materiałów. Typowe zastosowania rękawic przemysłowych to przemysł motoryzacyjny, chemiczny i bezpieczeństwa, sprzątania i urządzeń sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, malowanie, usługi kosmetyczne, usługi żywności i przetwórstwa żywności oraz do własnego użytku domowego.

Rękawiczki lekarskie – cechy.

Rękawiczki nitrylowe diagnostyczne (powszechnie nazywane: rękawice medyczne, lekarskie) muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymagania testowe i bezpieczeństwa (EN i FDA). Rękawiczki nitrylowe diagnostyczne jednorazowe, które są zaakceptowane przez EN i FDA do użytku medycznego, zapewniają doskonałą wytrzymałość, trwałość i ochronną barierę dla patogenów przenoszonych przez krew. Rękawice wykonane z nitrylu, czyli z kauczuku syntetycznego, to doskonała alternatywa dla syntetycznego kauczuku naturalnego (lateks). Nitryl jest trwały, ale nie wywołuje reakcji alergicznych – na lateks uczulonych jest wiele osób. Rękawice diagnostyczne są stosowane na rynku medycznym, stomatologicznym i w laboratoriach.

Czym jest nitryl? Rękawiczki medyczne cena

Nitryl to kauczuk syntetyczny (wytworzony przez człowieka). Wykorzystywany jest np. w produkcji jednorazowych rękawic – jest trwały (zdecydowanie trwalszy niż np. zwykła folia), nie uczula (jak lateks), nie jest drogi – doskonale się sprawdza w przypadku rękawic.

Rękawiczki medyczne cena – zależy od tego, gdzie kupimy produkt i na ile sztuk się zdecydujemy. Kupując rękawiczki jednorazowe w hurtowni zaoszczędzimy w porównaniu do kupienia np. tylko jednego opakowania w aptece. Trzeba się zastanowić, ile rękawic potrzebnych będzie w pracy i kupić odpowiednią ilość. Rękawice medyczne muszą spełniać odpowiednie normy, więc ważne jest też wybranie odpowiedniego typu rękawic do wykonywanej pracy.