Kudzu Root sposobem na niepalenie?

Kudzu Root nie jest bardzo znaną rośliną na polskim rynku. W zasadzie, to dopiero zaczyna być rozpoznawalny a co za tym idzie, coraz więcej osób przekonuje się do tego, że jest to naprawdę świetny sposób do walki z nałogami. O czym dokładnie mowa? O paleniu papierosów, nadmiernym piciu alkoholu a nawet zażywaniu narkotyków!

Kudzu korzeń – jak działa?

XXI wiek, to wiek kiedy wszystko jest łatwo dostępne. Bez najmniejszego problemu można porozmawiać z osobą, oddaloną o tysiące kilometrów. Bez problemu można zwiedzać świat. Bez problemu można poszerzać wiedzę. Wreszcie – bez problemu można sięgać po różnorodne produkty lecznicze, jak nap przykład Kudzu Root. Czym jest Kudzu Root? Rośliną, która jest rośliną strączkową i może osiągnąć blisko dwanaście metrów wysokości! Z tej roślinki, najwięcej właściwości leczniczych ma korzeń oraz liście. Właściwościami tymi są przede wszystkim izoflawonoidy, daidzeina czy genisteina. Kudzu Root był wykorzystywany w medycynie ludowej już blisko 200 lat przed naszą erą. Dziwne jest więc to, że dopiero teraz na dobre odkrywa się magiczne właściwości terapeutyczne Kudzu.

Kudzu korzeń działa zbawiennie na psychikę. Psychikę, która ma ogromny wpływ w przypadku uzależnienia od alkoholu, nikotyny czy narkotyków. Zażywając takie właśnie substancje, uaktywnia się w mózgu hormony szczęścia, czyli dopaminę i serotoninę. Udowodniono, że zażywając kudzu korzeń czy tabletki, wywołuje się w mózgu dokładnie takie same hormony. To z kolei sprawia, że człowiek czuje się szczęśliwy i nie ma potrzeby sięgania po kolejną dawkę nikotyny czy alkoholu. Wspaniale, prawda? Trzeba jednak tutaj od razu zaznaczyć, że Kudzu Root nie jest czymś, co zastąpi alkohol czy papierosa. Nie popadnie się w kolejny nałóg. Kudzu pozwoli wyjść z uzależnienia w dość łatwy sposób. Wystarczy trochę determinacji i chęci – bo bez tego, na marne pójdzie cała terapia.

Kudzu Root dawkowanie, cena, dostępność

Kudzu Root, jak każda roślina, będzie dostępna w sklepach zielarskich, aptekach i sklepach z ekologiczną żywnością. Cena tej rośliny nie jest wygórowana. Za opakowanie dziewięćdziesięciu tabletek kudzu, zapłaci się średnio trzydzieści złotych. Wersja sproszkowana, będzie kosztować około dwudziestu złotych za pięćdziesiąt gram. Kudzu Root dawkowanie, to od dwóch do czterech tabletek dziennie.