Jak znaleźć hurtownię medyczną do zaopatrywania przychodni?

Przychodnie czy inne podmioty medyczne potrzebują stałego zaopatrzenia w produkty medyczne. Są one niezbędne do świadczenia usług, a ich brak często uniemożliwia nie tylko pracę, ale również ratowanie życia pacjentów w skrajnych sytuacjach. Dodatkowo w przypadku podmiotów, które korzystają z refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia konieczne jest zwracanie uwagi na cenę oferowanego zaopatrzenia i środków ochrony osobistej. Jak zdecydować, która hurtownia medyczna jest najlepsza?

Cena – czy zawsze jest ona najważniejsza?

W wielu przypadkach to cena jest najważniejszym kryterium, gdy chodzi o wybór, która hurtownia medyczna jest najlepsza. W wielu przypadkach działa ekonomia skali – nawet mała różnica jednostkowa na artykułach będzie znacząca, gdy zamawia się ich bardzo dużą ilość. W przypadku przychodni, zamówienia na środki ochrony osobistej i wyposażenie medyczne są raczej jednorodne – powtarzają się i raczej stosunkowo łatwo przewidzieć co będzie zamawiane. W takim wypadku, nawet mała różnica w cenie może sprawić, że miesięczne zamówienie będzie drastycznie tańsze i będzie spełniać standardy refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dostępność wszystkich niezbędnych materiałów

Nawet najtańsza hurtownia medyczna nie sprawdzi się jednak, jeśli dostawy będą przychodzić niepełne. Ważne jest, aby w formularzach zamówień pojawiały się aktualne informacje o stanach magazynowych. Dzięki temu organizacja będzie wiedziała, które z produktów niezbędnych do pracy może zamówić z tego konkretnego miejsca. Długotrwałe przerwy w dostępności do najważniejszych materiałów ochronnych czy opatrunkowych mogą sprawić, że przychodnie zrezygnują z usług konkretnej hurtowni i wybiorą taką z bogatszym asortymentem. Należy pamiętać, że brak zapasów środków opatrunkowych czy środków ochrony osobistej uniemożliwi działanie przychodni i badanie pacjentów.

Częste dowozy środków ochrony osobistej i wyposażenia medycznego

Aby zapewnić pełne magazyny w przychodni, często konieczne jest zamawianie dostaw kilka razy w tygodniu. Wybierając najlepszą hurtownię medyczna należy sprawdzić również jak często realizowane są dostawy i jak długo należy czekać na to, by przyjechały one na miejsce już po momencie złożenia zamówienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hurtownia medyczna.