zabiegi na cellulit

Co warto wiedzieć o cellulicie i sposobach jego eliminacji?

Nierówności na skórze znane też jako cellulit, spędzają sen z powiek dziesiątkom kobiet. Walka z nim nie jest prosta, nie oznacza to jednak, że w starciu ze „skórką pomarańczową” pozostajemy bez szans. Czas więc dowiedzieć się więcej zarówno o samym cellulicie, jak i o walce z nim.

Cellulit – próba definicji


Cellulit – znany też jako lipodystrofia – jest niewłaściwym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej przyczyniającym się do zmian zachodzących w tkance podskórnej. Nie zawsze jest tak samo dobrze widoczny, bo jest to uzależnione od stopnia jego zaawansowania.
Sam cellulit powstaje w konsekwencji ucisku adipocytów – głównego rodzaju komórek, z jakich zbudowana jest tkanka tłuszczowa. Gdy adipocyty zwiększają się, uciskają nie tylko naczynia limfatyczne, ale również krwionośne. To właśnie dlatego mamy do czynienia z miejscowym osłabieniem krążenia krwi, a więc ze zjawiskiem, z którym najczęściej walczą zabiegi na cellulit. Niestety, wraz z rozwojem cellulitu dochodzi do kolejnych niepokojących zmian. W tym kontekście najczęściej wspomina się o potęgującej problem dysfunkcji przemiany materii.

Kiedy pojawia się cellulit?


Choć o cellulicie wiemy coraz więcej, nadal możemy usłyszeć w wielu miejscach, że jest on chorobą spowodowaną przede wszystkim nadwagą. Osoby przeprowadzające zabiegi na cellulit przyznają, że nadwaga może być jedną z jego przyczyn. Przestrzegają jednak przed utożsamianiem cellulitu jedynie z doświadczeniem osób otyłych. Wśród źródeł tego problemu znajduje się także siedzący tryb życia, tendencja do noszenia byt ciasnych ubrań, a nawet – niewłaściwie dobranej bielizny. Za cellulit odpowiadają też często poważniejsze problemy z krążeniem, nieodpowiednia dieta, a nawet – wady postawy.

Bez względu na to, do jakiej grupy osób się zaliczamy, powinniśmy pamiętać o tym, że cellulit nie jest wyrokiem. Można z nim skutecznie walczyć, a lista zabiegów na cellulit ma coraz więcej pozycji. W zależności od naszych indywidualnych preferencji możemy wybrać zarówno te mniej, jak i bardziej inwazyjne. Tylko od nas zależy też, jak długo utrzymywać będą się ich efekty, bo zapobieganie cellulitowi nie będzie możliwe tak długo, jak długo nie uda się wyeliminować kolejnych przyczyn jego powstawania. Na szczęście, dzięki profesjonalnej pomocy nie jest to niemożliwe.