Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów?

Niektóre procedury medyczne wydają się wyjątkowo fascynujące. To właśnie można powiedzieć o przeszczepie włosów, który jest sposobem na poradzenie sobie z łysieniem. Klinika przeszczepu włosów to miejsce, do którego warto udać się wtedy, gdy niepokoją nas nagie, łyse placki na skórze głowy. Po zrobieniu bardzo szczegółowego wywiadu lekarz trycholog oceni, czy przeszczep włosów Katowice jest zasadny i przyczyni się do poprawy stanu pacjenta.

Transplantacja włosów Katowice – co warto o tym wiedzieć?

Na czym polega transplantacja włosów? Ze skóry pacjenta z tak zwanego obszaru biorczego pobierane są grafty. Czym jest graft? To mieszek włosowy wraz z cebulką, z którego może wyrastać od jednego do czterech włosów. Następnie grafty są przeszczepiane na łyse miejsca na głowie pacjenta. Wszystko dzieje się podczas jednego zabiegu. Docelowo można podczas niego pobrać od 1000 do 1500 graftów. Cały zabieg trwa zatem kilka godzin. Nie da się ukryć, że transplantacja włosów Katowice to procedura medyczna, która bywa dosyć obciążająca dla pacjenta. Dlatego tak ważne jest między innymi to, aby lekarzowi dostarczyć wyniki wszelkich badań, które potwierdzają ogólny stan zdrowia.

Przeszczep włosów katowice – kto może z niego skorzystać?

Czy każdy może skorzystać z przeszczepu włosów? Klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym leczymy się na własny koszt. Warto o tym wiedzieć, bo zabieg nie jest refundowany w ramach ubezpieczenia NFZ. Cena pojedynczego zabiegu zwykle wynosi ponad 2000 zł. Niestety nie każdy może z niego skorzystać. Dlaczego? Wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta. Ważna jest ogólna kondycja i forma. Dlatego kwalifikacja do zabiegu to proces wieloetapowy, podczas którego lekarz trycholog musi mieć szczegółowe informacje. Wszystko po to, aby zabezpieczyć interesy pacjenta. Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów zabiegu? Jeśli wszystko pójdzie dobrze, tak zwane baby hair, a zatem bardzo delikatny puszek, zaczną pojawiać się po około 5 lub 6 tygodniach. Do tego czasu pacjent z pewnością dojdzie już do siebie. Warto jednak zorganizować sobie kilka dni wolnego. Po zabiegu potrzebna jest krótka rekonwalescencja i czas na to, aby zniknęła opuchlizna i siniaki.