Co to są szwy wchłanialne?

Szwy wchłanialne po operacji to dość innowacyjne rozwiązanie, które stosowane jest głównie po zabiegach ginekologicznych oraz stomatologicznych. Ponadto szwy rozpuszczalne stosowane są w chirurgii dziecięcej. Warto podkreślić, że czas ich wchłaniania zależeć będzie od predyspozycji osobniczych, a także materiału, z którego zostały zrobione. Należy pamiętać, że rozpuszczanie nici chirurgicznych może trwać nawet i kilka miesięcy. Przeważnie jest to okres miesiąca.

Nici chirurgiczne rozpuszczalne

Warto podkreślić, że szwy rozpuszczalne stanowić będą wygodną alternatywę dla standardowych nici chirurgicznych. Warto podkreślić, że po zagojeniu się rany, tego typu szwy będą ulegać biodegradacji oraz samoistnie zanikają, dzięki czemu nie będzie konieczności do ich usunięcia. Warto podkreślić, ze znajdują zastosowanie między innymi w czasie zabiegów urologicznych, a także stomatologicznych.

Ile czasu trzeba, żeby szwy zaczęły znikać?

Należy pamiętać, że szwy rozpuszczalne, które nazywane są również wchłanialnymi, są bardzo innowacyjnymi nićmi chirurgicznymi. W przeciwieństwie do tradycyjnych szwów, nie trzeba ich usuwać. Oprócz tego po wymaganym okresie podtrzymywania tkanki, czyli mowa o wygojeniu się rany, szwy rozpuszczalne ulegają biodegradacji. Warto podkreślić, że w efekcie dochodzi do ich samoistnego zniknięcia. Wiele osób zastanawia się, jak długo rozpuszczać się będą szwy. Należy pamiętać, że ich szybkość rozpadu będzie zależna od materiału, z którego zostały wyprodukowane. Ponadto wpływ będzie mieć umiejscowienie w ciele oraz ogólny stan zdrowia danego pacjenta. Z tego powodu Szwy wchłanialne będą rozpuszczać się od kilkunastu dni do kilku miesięcy. Oprócz tego w niektórych przypadkach nici chirurgiczne rozpuszczać się będą dopiero po dwóch bądź trzech miesiącach.

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że szwy rozpuszczalne znajdują zastosowanie przede wszystkim przy zabiegach, po których wymagany okres podtrzymywania rany będzie niedługi. Szwy rozpuszczalne wykorzystuje się głównie w czasie zabiegów ginekologicznych, stomatologicznych, a także urologicznych. Oprócz tego nici rozpuszczalne mają również zastosowanie w chirurgii dziecięcej do zamykania ran skóry. W ten sposób nie zajdzie konieczność kolejnej wizyty w szpitalu z dzieckiem oraz narażaniu go na niepotrzebny stres.