Rodzaje pudrów – ich zalety i wady

W każdej dziedzinie zdarza się, że często lekceważony niegdyś drobiazg urasta do niesamowitej rangi. Pod takim kątem możemy przyjrzeć się również ewolucji narzędzi do makijażu, w tym jednego z niegdyś najskromniejszych, a obecnie święcącego – nie przesadzając – triumfy.

Od gratisu do luksusu

Mowa tu o niezwykłej w swej prostocie gąbce do makijażu. Zapewne większość z nas lub przynajmniej nasze mamy pamiętają nie tak dawne czasy, gdy trójkątna gąbka do makijażu, w nieciekawym kolorze i woreczku strunowym z nalepką, była częstym gratisem w sklepach kosmetycznych.

Aż trudno uwierzyć w te wspomnienia, gdy dziś zajrzymy w dział „beauty” w internecie – gąbka służąca do makijażu przeszła ogromną metamorfozę i wywalczyła sobie miejsce wśród niezbędnych wręcz akcesoriów każdej kobiety.

Gąbeczki w tysiącu kolorów i kształtów

Nie ma w tym cienia przesady – dawno już minęły czasy w których gąbka do makijażu miała jeden kształt i jeden z dwóch lub trzech wyblakłych, pastelowych odcieni. Obecnie możemy wybierać spośród niezliczonej liczby wariantów, z których każdy znajdzie swoją zwolenniczkę.

Ewolucja gąbki do makijażu zdążyła już nabrać innego wymiaru, wręcz meta-wymiaru, gdyż najnowocześniejsze i najmodniejsze gąbki w zasadzie przestały być gąbkami jako takimi, gdyż wykonywane są z wysokiej jakości silikonu, który w niczym nie przypomina znajomej od lat, porowatej struktury gąbki.

Jak to się stało?

Istnieją oszałamiające kariery, za którymi trudno dostrzec konkretny, decydujący czynnik. Niekiedy nie da się z pewnością stwierdzić, co właściwie poskutkowało szaloną popularnością danego produktu czy mody. W przypadku gąbek o makijażu tak jednak nie jest, gdyż każda z nas może osobiście zaświadczyć o ogromnej użyteczności tego skromnego – a może już wcale nie tak skromnego – produktu. Mimo przywiązania niektórych z nas do bardziej tradycyjnego pędzla do podkładu, czy choćby aplikacji kosmetyków opuszkami własnych palców, trudno byłoby zaprzeczyć, ze gąbka do makijażu zdążyła zdobyć sobie pozycję niekwestionowanej liderki w swojej dziedzinie.

Niezależnie od tego, czy pamiętamy, czy tylko z opowieści znamy niepozorne początki tego narzędzia o prawdziwie zaskakujących losach na rynku kosmetyków, pozostaje nam się cieszyć z tego, że zrobiło ono tak oszałamiającą karierę. Dzięki temu każda z nas może dziś w dowolnej chwili skorzystać z ogromnego wyboru gąbeczek, dobrać idealne narzędzie do własnych preferencji i oczywiście robić nieskazitelne wrażenie przy każdej okazji, dzięki idealnie nałożonemu makijażowi.

Gąbka do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.