Rodzaje lamp do manicure

Wykonanie trwałego manicure nie zawsze musi wiązać się z drogą wizytą w salonie kosmetycznym. Można z powodzeniem wykonać go samodzielnie w domu. Jednak niezbędna do tego jest specjalna lampa do manicure. Jaką wybrać?

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Od lat manicure hybrydowy cieszy się największą popularnością ze względu na swoją trwałość. Dobrze wykonany utrzyma się na paznokciach nawet przez kilka tygodni, odporny jest na działanie wody oraz uszkodzenia mechaniczne. Zaletą hybryd jest także bogata oferta kolorystyczna lakierów.

Wykonanie hybryd wymaga najpierw odpowiedniego przygotowania paznokci, najpierw należy usunąć wszystkie skórki i nadać paznokciom odpowiedni kształt, a następnie zmatowić płytkę paznokciową. Dopiero teraz można przystąpić do nakładania hybrydy, która składa się z trzech warstw. Pierwszą jest baza (podkład), drugą jest właściwy kolor, a ostatnią top, czyli warstwa ochronna. Każda z tych warstw wymaga utwardzenia pod specjalną lampą.

Lampy do manicure – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele lamp do wykonywania samodzielnego manicure, różnią się nie tylko ceną, ale także emitowanym światłem i przeznaczeniem.

Lampy UV to nieco starszy model lamp do manicure. Zamontowane w lampie świetlówki emitują światło ultrafioletowe, które utwardza nie tylko lakiery hybrydowe, ale także żelowe. Świetlówki zużywają się, więc co jakiś czas należy je wymienić.

Lampy LED wykorzystują światło diodowe, które znacznie szybciej utwardza poszczególne warstwy hybrydy. Diody charakteryzują się dużą wytrzymałością i mogą bezawaryjnie służyć przez kilkaset godzin. Równomiernie utwardzają hybrydę na całej płytce paznokcia.

Lampy UV/Led nazywane także DUAL LED to najnowocześniejszy rodzaj, łączą w sobie funkcje obu wcześniejszych rodzajów. Emitują światło o różnej długości, które może utwardzać lakiery żelowe i hybrydowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę?

Przy wyborze lampy nie warto kierować się ceną, bo różnice są niewielkie. Najważniejszy jest rodzaj emitowanego światła (opisany powyżej) oraz kształt lampy.

Do wybory są lampy otwarte oraz lampy zamknięte. Te pierwsze są mniejsze, ale część światła rozchodzi się poza paznokcie, utwardzanie nie jest równomierne i trwa dłużej. Lampy zamknięte są zabudowane z trzech stron, dzięki temu kumulują światło na paznokciach.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na moc lampy, rozmieszczenie diod oraz dodatkowe funkcje.

Lampy do manicure dostępne są w ofercie beautysystem.pl.