Puder ryżowy charakterystyka

Ostatnio spora ilość kobiet zakochała się w pudrze ryżowym. Teoretycznie po raz pierwszy wystąpił on na rynku już w XVI wieku, jednak na polski rynek kosmetyczny wkroczył stosunkowo niedawno. Czy jest on jednak w stanie zastąpić tradycyjne preparaty? Co sprawiło, że tak wiele kobiet nie wyobraża sobie bez niego makijażu?

Sposób działania

Główną zaletą pudru jest jego działanie matujące. Potrafi on w stu procentach zapobiec błyszczeniu się skóry, dlatego świetnie nadaje się do cery tłustej bądź mieszanej. Gwarantuje efekt matu przez cały dzień i całą noc.

Puder ryżowy ma również działanie wygładzające. Radzi sobie z różnymi nierównościami występującymi na twarzy, czyli przede wszystkim z wypryskami, krostami oraz bliznami.

Ryżowy kosmetyk tym różni się od tradycyjnych pudrów, iż pielęgnuje i upiększa cerę jednocześnie. Ma więc dwuwymiarowe działanie, które powinny wykorzystywać przede wszystkim posiadaczki skóry problematycznej i skłonnej do wyprysków.

Jak go wybrać?

Taki puder każda kobieta powinna dopasować do siebie w sposób indywidualny. Nie ma bowiem kosmetyku, który na wszystkich zadziałałby identycznie, dlatego kierowanie się opiniami innych dziewczyn nie jest dobrym pomysłem.

Najważniejsza dla klientki drogerii zawsze powinna być jednak jakość produktu. Szukając idealnego pudru ryżowego, najlepiej więc zerknąć na jego tylną część opakowania i sprawdzić, co właściwie pojawiło się w jego składzie. Im krótszy i prostszy on będzie, tym delikatniej zadziała na cerę.

Choć z założenia ryżowy kosmetyk powinien mieć biały odcień, ostatnio producenci oferują go klientkom w coraz to ciekawszych wersjach kolorystycznych. Najlepiej zaopatrzyć się w ich testery przed zakupem pełnowymiarowego kosmetyku.

Kto powinien z niego korzystać?

Z racji tego, iż puder ryżowy fantastycznie matuje twarz, na pewno zakochają się w nim panie mające cerę tłustą, skłonną do świecenia się.

Puder ten polecany jest również osobom młodym, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z makijażem. Ryżowe kosmetyki na pewno nie zrobią im krzywdy, ponieważ ich skład jest w pełni bezpieczny nawet dla młodego ciała.

Składniki znajdujące się w tym pudrze potrafią również przyspieszać gojenie się ran. Z tego powodu kosmetyk dobrze zadziała na skórę mocno przesuszoną i podrażnioną bądź skłonną do alergii.

Puder ryżowy kupisz w sklepie kosmetykizameryki.pl