Peeling enzymatyczny – co to takiego?

Eksfoliacja to nic innego jak chemiczne złuszczanie martwego naskórka – alternatywa dla tradycyjnego peelingu mechanicznego. Poprzez usunięcie wierzchniej warstwy skóry i oczyszczenie jej głębszych struktur można świetnie przygotować ją do wchłaniania kolejnych kosmetyków. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu enzymatycznego peelingu do twarzy.

Do kogo kierowany jest zabieg?

Peelingi enzymatyczne mają tę wyraźną przewagę nad peelingami mechanicznymi, iż mogą być spokojnie używane na dosłownie każdym typie cery. Nie zaszkodzą żadnej skórze, nawet tej alergicznej bądź wrażliwej. Raczej nie wywołują też reakcji alergicznych, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej wcześniej sprawdzić, jak dana skóra reaguje na kontakt z konkretnymi enzymami zawartymi w peelingu.

Enzymatyczny peeling do twarzy jest przy tym jedyną wskazaną odmianą peelingu dla cery trądzikowej. Działa on bowiem w taki sposób, iż nie doprowadza do pękania wyprysków i nie roznosi ich po powierzchni twarzy.

Jak przygotować skórę do zabiegu?

Do każdego bardziej skomplikowanego zabiegu skórę trzeba najpierw właściwie przygotować. W przypadku stosowania enzymatycznych peelingów do twarzy to przygotowanie należy rozpocząć dzień przed planowanym zabiegiem, rezygnując w nim z używania produktów zawierających retinol i różnego rodzaju kwasy.

Przed użyciem produktu warto też wykonać próbę alergiczną, nakładając produkt na fragment skóry występujący poza obszarem twarzy i sprawdzając, czy po kilku minutach nie doszło na nim do niepożądanej reakcji (np. obrzęku lub zaczerwienienia). Jeżeli nic takiego się nie stało, peeling można bezpiecznie zastosować na twarzy.

Jak przeprowadzić zabieg?

Skórę twarzy należy oczyścić z makijażu i przemyć ją delikatnym żelem, a następnie przetrzeć tonikiem lub innym hydrolatem. Po takim krótkim wstępie można już nałożyć sam peeling do twarzy. Aby ułatwić sobie jego aplikację, warto sięgnąć po specjalny pędzel do nakładania maseczek i z jego pomocą rozprowadzić peeling na całej powierzchni skóry.

Enzymatyczne peelingi zazwyczaj wymagają pozostawienia ich na skórze na ok. 10-30 minut. Po tym czasie resztki produktu wystarczy po prostu spłukać, a następnie przejść do swojej codziennej pielęgnacji twarzy.

Peeling do twarzy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.