Manicure hybrydowy lakierami termicznymi

Każda kobieta chce mieć piękne, zadbane i ładnie zrobione paznokcie – to w pełni naturalne. Dlatego też szukamy coraz to nowszych i ciekawszych sposobów na to, aby ozdobić nasze paznokietki. Ostatnio pojawiła się pewna nowość, która zdobywa stopniowo coraz większą popularność – są to mianowicie lakiery termiczne. Co o nich warto wiedzieć?

Czym są lakiery termiczne i jaki dają efekt?

Zacznijmy od tego, co to w ogóle są takie lakiery termiczne. Otóż są to lakiery hybrydowe, które zmieniają barwę pod wpływem temperatury. Standardowo sprzedawane są w wersji dwubarwnej przy czym jeden kolor jest ciemniejszy od drugiego. Powyżej 30 stopni Celsjusza lakier barwi się na jaśniejszy kolor, poniżej zaś odwrotnie.

Jak to w zasadzie wygląda na paznokciu? Przede wszystkim – bardzo ciekawie. Warto bowiem zauważyć, że końcówki naszych pazurków mają niższą temperaturę, zatem tam lakier jest ciemniejszy i stopniowo jaśnieje w kierunku wału paznokciowego. Oczywiście, jeśli zanurzymy rękę w czymś zimnym np. w śniegu albo potrzymamy ciepły kubek, nasze paznokcie przybiorą jednolitą ciemną albo jasną barwę.

Jak wykonać manicure lakierami termicznymi?

Jak zatem widać – jest to naprawdę ciekawa forma manicure. Pytanie powstaje jednak dość zasadnicze, a mianowicie, jak wykonać taki manicure. Otóż w zasadzie jego wykonanie nie różni się niczym od wykonywania klasycznego manicure hybrydowego.

Można zatem udać się do kosmetyczki i wykonać hybrydę z użyciem lakieru termicznego. Jeśli zaś mamy cały sprzęt w domu albo też posiada go nasza przyjaciółka, to wystarczy jedynie dokupić lakier termiczny i położyć go w miejsce kolorowego lakiery hybrydowego. Co istotne taki lakier termiczny nie jest wcale specjalnie droższy od zwykłego do hybrydy.

Jakie ciekawe efekty estetyczne można uzyskać za pomocą tych lakierów?

Warto jeszcze na koniec zaznaczyć, że przecież nie musimy tak samo mieć pomalowanych wszystkich paznokci. Ciekawą bardzo opcją jest pomalowanie lakierem termicznym tylko jednego albo dwóch paznokci jednej ręki np. palca serdecznego i kciuka.

Można również się zastanowić nad dwoma różnymi lakierami termicznymi. Wartą wypróbowania opcję stanowią również lakiery termiczne mające w sobie aż trzy kolory!