Jak pomóc rozkwitnąć swojej kobiecości na wiosnę?

Zima bywa trudną porą roku jeżeli chodzi o rozwijanie własnego stylu i podkreślanie kobiecości. Wszystko zmienia się wraz z nastaniem pierwszych ciepłych miesięcy. Kobiety budzą się wtedy dosłownie z zimowego snu i eksperymentują ze swoim wizerunkiem, świetnie się przy tym bawiąc. Poniżej kilka pomysłów i inspiracji, jak odkryć swoją bardziej kobiecą stronę właśnie w tym roku.

Kolor to potęga

Każdy z nas ma swoje preferowane kolory, którymi lubi się otaczać oraz które lubi zakładać. Czasami można w ten sposób przyzwyczaić się do niezwykle ograniczonej palety barw, a tymczasem marki modowe proponują coraz więcej. Chociaż klasyka jest zawsze w cenie, a czerń i biel pasują praktycznie każdej z pań, na wiosnę warto sięgnąć po coś nowego. Inspiracji można szukać między innymi w kolorach sezonu, albo pójść o krok dalej i przeprowadzić sobie analizę kolorystyczną własnego typu urody. Czym jest analiza kolorystyczna i dlaczego warto spróbować tego małego eksperymentu? To sposób oceny typu urody między innymi pod kątem tego, czy jest on chłodny czy ciepły. Dzięki temu można perfekcyjnie dobrać paletę kolorystyczną, stosowaną w ubraniach oraz makijażu, która podkreśli piękno i wydobędzie na światło dzienne prawdziwy blask kobiety.

Mexx Woman i nowy zapach na wiosnę

Wiosna to wręcz perfekcyjny moment, by testować nowe zapachy perfum i wód toaletowych. To właśnie wtedy warto sięgać po zupełnie nowe kompozycje, które z jednej strony są lekkie i rześkie, ale z drugiej kobiece i odrobinę pudrowe, po prostu wyrafinowane. Taka jest między innymi propozycja marki Mexx, czyli mexx woman. Perfumy bywają drogim modowym dodatkiem, dobrym pomysłem jest zatem sięganie po zapachy, których cena w perfumerii czy drogerii nie odstrasza. Dzięki temu można zawsze mieć przy sobie ulubiony zapach wody toaletowej, który dodaje dobrej energii i odświeża w ciągu dnia. To prosty sposób na poprawienie sobie nastroju czy wzmocnienie pewności siebie w różnych trudnych sytuacjach.

Makijaż i fryzura, czyli coś nowego na wiosnę

Ponoć fryzjer bywa jednym z najlepszych terapeutów dla przeciętnej kobiety. Podobną potęgę może mieć dobry makijażysta, szczególnie jeżeli pokaże zupełnie nowy sposób malowania się lub dobierze inne kolory niż te, w które zwykle celuje kobieta. Nowy energetyczny kolor na ustach, odrobinę odświeżona garderoba i uwodzicielski Mexx Woman unoszący się wokół kobiety, a pełnia kobiecości wreszcie przestanie być skryta. Warto czasem odrobinę eksperymentować z własnym wizerunkiem, a wiosna wydaje się być na to najlepszym czasem.