Farby do włosów – profesjonalne vs drogeryjne

Farby do włosów można zaklasyfikować do dwóch grup w zależności od ich rodzaju. Dzielimy je na produkty profesjonalne oraz nieprofesjonalne, czyli te występujące w drogeriach oraz sklepach kosmetycznych. Na ogół specjalistyczne wyroby uchodzą za lepsze, ale czy rzeczywiście warto płacić za nie więcej?

Farby profesjonalne – cena i dostępność

Charakteryzuje je wysoka cena. Najtańsze farby profesjonalne kosztują ok. sto złotych, na te najdroższe należy natomiast wydać nawet trzysta złotych. Oczywiście cena zależna jest także od tego, gdzie się je kupuje. Zdecydowanie najtańsze będą te pozyskane w hurtowni lub zamówione przez Internet.

Właśnie w tych dwóch miejscach najlepiej szukać farb profesjonalnych, choć można je także kupić stacjonarnie – w salonach oraz sklepach fryzjerskich.

Farby profesjonalne – właściwości

Produkty fryzjerskie występują we wszystkich możliwych odcieniach kolorystycznych, a do tego świetnie się ze sobą łączą, dlatego wprawna ręka potrafi z nich uzyskać coś idealnie dopasowanego do włosów. Efekt najczęściej zgadza się z tym zaprezentowanym na opakowaniu.

Profesjonalna farba do włosów zazwyczaj będzie mieć też skład bezpieczny dla kosmyków. Raczej nie doprowadzi do ich przesuszenia czy wypadania.

Farby drogeryjne – cena i dostępność

Jedną z największych i mocno docenianych zalet farb drogeryjnych jest właśnie ich niska cena, gdyż te produkty kosztują przeważnie kilkadziesiąt złotych, a niektóre z nich nawet mniej niż dziesięć złotych.

Nieprofesjonalne farby do włosów są też łatwo dostępne i to ich drugi atut. Występują tak naprawdę w każdej drogerii i sklepie kosmetycznym, a czasami można je znaleźć nawet w hipermarketach bądź na stacjach benzynowych.

Farby drogeryjne – właściwości

Szukając takiej farby, należy kierować się kolorem zaprezentowanym na opakowaniu, a niestety nie zawsze będzie się on zgadzać z osiągniętym później efektem. To taka ruletka. Jedna farba może zupełnie inaczej zareagować na różnych włosach.

Wśród farb drogeryjnych można znaleźć zarówno produkty szkodliwe, jak i te o bardzo dobrych właściwościach. Warto na pewno zwracać uwagę na ich skład. Powinien on być jak najbardziej naturalny. Nie może zawierać amoniaku czy innych drażniących substancji.

Farby do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.