Zabiegi medycyny estetycznej na szczupłą sylwetkę

Szczególnie przed okresem wakacyjnym w głowach wielu osób, szczególnie kobiet, zaczyna kiełkować myśl o nadmiernych kilogramach, które pojawiły się podczas zimowych wieczorów.
Na dietę i ćwiczenia może być już za późno, choć zawsze warto pielęgnować zdrowe nawyki. Dlatego w medycynie estetycznej pojawiły się inne możliwości pomagające zawalczyć o idealne ciało.

Zabiegi medycyny estetycznej na szczupłą sylwetkę

Gabinety specjalizujące się w zabiegach upiększających w swoich ofertach posiadają liposukcję i lipolizę, które wykonywane są za pomocą lasera. Są one nieinwazyjnymi sposobami, które pomagają skutecznie pozbyć się niechcianego tłuszczyku.W obu przypadkach przez niewielkie nacięcie wprowadzany jest laser, którego światło rozbija złogi tłuszczu. Powstały tłuszcz może samoistnie wchłonąć się w układ chłonny organizmu, kiedy jest go zbyt dużo usuwany jest za pomocą strzykawki. Jednorazowo można pozbyć się aż 500 ml niechcianego tłuszczu.

Liposukcja laserowa poza rozbijaniem tłuszczu rozgrzewa miejsce zabiegu dzięki czemu zwiększa się metabolizm i krążenie krwi co dodatkowo pomaga w usuwaniu dodatkowych kilogramów.

Wybór specjalisty

Przed przystąpieniem do któregokolwiek z zabiegów należy wybrać odpowiedniego specjalistę. Należy zapoznać się z opiniami znajdującymi się w Internecie lub poszukać osób, które zdecydowały się na zabieg. Zalecane jest, aby wybrać się do większej ilości gabinetów, aby samodzielnie ocenić kompetencje specjalisty.Odpowiednio wybrany lekarz medycyny estetycznej dzięki przeprowadzonemu wywiadowi oraz przedstawionym mu badaniom powinien podjąć decyzję czy u pacjenta można wykonać zabieg i na jaką skalę.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem pacjent musi rozpocząć stosowanie zdrowych nawyków, aby po interwencji specjalisty nie doprowadzić do efektu jo-jo. Ważne, aby zbilansowaną dietę oraz ćwiczenia powinny być kontynuowane po zabiegu, ponieważ lipoliza laserowa jak i liposukcja dają długotrwałe efekty.Podczas zabiegu lekarz stosuje znieczulenie miejscowe. Wykonuje niewielkie nacięcie na obszarze ciała, gdzie będzie pracować i wprowadza laser. Zabieg trwa około 2 godziny, po tym czasie zaleca się, aby pacjent stosował opatrunek uciskowy, który dodatkowo poprawia efekty.