Przeszczep włosów to coraz częściej wykonywany zabieg w Polsce. Pojawia się coraz więcej klinik, w których możliwa jest bezpieczna transplantacja włosów.
Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów?
Przeszczep włosów wykonywany jest u ludzi borykających się z łysieniem androgenowym. Do tego dolicza się osoby, które utraciły włosy przez ciężką chorobę, operację, uraz głowy bądź cięższe oparzenie. Łysienie może być też spowodowane promieniowaniem. W takim przypadku również wykonywany jest przeszczep włosów.
Okazuje się, że w przypadku zakoli bądź niewielkich ubytków włosów na czubku głowy przeważnie starcza zaledwie jeden zabieg. Górna granica wiekowa pacjenta, który jest kwalifikowany do takiego zabiegu, jest duża. Transplantacja włosów może być przeprowadzana nawet przez ludzi w wieku 80 lat. Warto zaznaczyć, że dolna granica to co najmniej 18 lat, jednak w niektórych krajach istnieją wyjątki od tej reguły. Co więcej, zabieg przeszczepu włosów najczęściej w Polsce wykonywany jest u pacjentów, którzy skończyli 25 lat.
Skuteczny przeszczep
W naszym kraju istnieje wiele klinik oferujących bezpieczny przeszczep owłosienia. Najlepiej postawić oczywiście na renomowaną klinikę. Jakość wykonywanego zabiegu zawsze jest na pierwszym miejscu.
Warto wiedzieć o tym, że transplantacja włosów z uwagi na swoją mało inwazyjną naturę może być przeprowadzana u większości ludzi.
Przeciwwskazania do przeszczepu włosów
Okazuje się, że jedynymi przeciwwskazaniami do zabiegu transplantacji włosów są choroby skóry, cukrzyca, choroby układu krążenia, a dodatkowo obniżona odporność organizmu. Co więcej, dolicza się do tego wyniszczenie organizmu oraz zły stan psychiczny pacjenta.
Warto wiedzieć, że powikłania po przeszczepie włosów występują niezwykle rzadko i przeważnie nie są one groźne dla zdrowia pacjenta. Do najczęstszych zalicza się przedłużający się obrzęk skóry głowy, a ponadto infekcje skóry. Nie można też zapomnieć o czasowych zaburzeniach czucia lub niewielkich torbielach, które usuwa się chirurgicznie.