Peeling kawitacyjny – oczyszczający zabieg twarzy

Zabiegi kosmetyczne na twarz to skuteczna broń w walce z niedoskonałościami i procesami starzenia. Poprawiają ogólny stan cery, a także pozwalają cieszyć się świeżym wyglądem. Peeling kawitacyjny jest innowacyjną metodą oczyszczania – zapewnia promienny blask oraz przyjemną miękkość skóry.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Unikatowy mechanizm działania peelingu kawitacyjnego wyróżnia go wśród innych zabiegów kosmetycznych na twarz. W oczyszczaniu wykorzystuje się ultradźwięki, które oddziałują na wilgotną skórę. Powstałe mikropęcherzyki pękają i powodują rozbijanie martwych komórek.

Złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka odpowiada za dogłębne oczyszczenie twarzy. Ponadto peeling kawitacyjny znacznie ogranicza wydzielanie sebum. Dzięki temu zapobiega powstawaniu zaskórników i krost.

Efekty stosowania peelingu kawitacyjnego

Złuszczanie zrogowaciałego naskórka prowadzi do odblokowania ujść gruczołów łojowych, a także hamuje namnażanie bakterii. Peeling kawitacyjny znajduje zastosowanie u osób z cerą trądzikową i problematyczną. Dodatkowo przygotowuje skórę dla innych kosmetyków, zwiększając ich aktywność.

Peeling kawitacyjny wykonuje się również w celu poprawy kondycji skóry. Przyczynia się do jej nawilżenia oraz rozjaśnienia. Stosowany na twarz pobudza także produkcję włókien kolagenowych i elastyny, co zwiększa jędrność.

Jak często wykonywać oczyszczanie kawitacyjne?

Zabiegi kosmetyczne na twarz z kawitacją powinny być wykonywane regularnie, by uzyskać zadowalające efekty. Zazwyczaj oczyszczanie wykonuje się raz w tygodniu lub w cyklach. Dobór częstości uzależniony jest od konkretnego przypadku.

Wykonywanie peelingu kawitacyjnego zaleca się przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Ograniczona dostępność światła słonecznego chroni przed nadmierną ekspozycją. Tym samym zmniejsza się ryzyko podrażnienia skóry.